5 viga, mida vältida turundusfotode valikul

Blogi

Kommenteeri
Kui eelmises postituses tõime välja erinevad veebilehed, kust saada tasuta fotosid, siis selles postituses juhime tähelepanu sellele, et mitte iga hea kvaliteediga pilt ei ole veel turundusfoto. Kuidas siis valida välja või pildistada need kõige paremad fotod, mis annaksid ettevõtte kodulehel edasi õigeid sõnumeid ning ühtlasi aitaksid kaasa sinu ettevõtte turundamisele?
Esimene nõuanne on loomulikult see, et lase professionaalsel fotograafil teha pildid sinu ettevõtte töötajatest, töökeskkonnast, toodetest, teenustest ja ongi vajaminevad pildid olemas. Reaalsuses on aga selline teenus kallis, heade fotode saamine väga ajakulukas ning kokkuvõttes ei saa ikkagi kõiki neid pilte, mida tahaks. Seega on ettevõtte turunduskanalites mõistlik kombineerida personaalselt sulle tehtud pilte pildipankadest saadavate piltidega. Pildipankade fotodest saad lugeda lähemalt meie eelmisest blogipostitusest.
Turundusfotode valikul on oluline meeles pidada kahte olulist asja - sinu fotod peavad olema loomulikud ja realistlikud.
Tundub loogiline, eksole? Aga miks siis ikkagi fotode kasutamisel nii palju vigu tehakse?

Järgnevalt on välja toodud mõned neist, mida kindlasti vältida tasub:

Liiga ülepakutud emotsioonid

Töötajad hüppavad rõõmust lakke
Emotsioonid tööl on loomulikud. Rõõmus inimene on rõõmus inimene, aga kui pildil olev tegelane hüppab füüsiliselt rõõmust lakke, siis see tundub ebaloomulik. Ka vihastamist ja frustratsiooni võib ette tulla, aga ka siis ei viska inimesed enamasti lauda vastu seina või pabereid õhku. Seega ära kasuta ülepaisutatud emotsioonidega fotosid. Jälgi, kuidas inimesed tööl olle tegelikult oma emotsioone väljendavad ning püüa needsamad emotsioonid ka pildile. Üks plusspunkt loomuliku ja realistliku foto suunas on olemas.

Kõik inimesed vaatavad kaamerasse

Kaks meest vaatavad kaamerasse
Kui (oletatav) fotograaf su töötajaid pildistamas käis, siis võibolla üks neist tõesti vaatas juhuslikult sel hetkel kaamerasse. Aga üldiselt peaksid nad tegema tööd, omavahel millegi üle arutlema, rääkima telefoniga, lugema, kirjutama või mida iganes veel. Aga mitte kaamerasse vahtima. Ja isegi kui nad seda teevad, siis kohe kindlasti ei seisa nad fotograafi poole vaadates kümnekesi koos grupis, poos sisse võetud ning näol lai naeratus. Ära kasuta sunnitud poose ning teine plusspunkt on samuti teenitud.

Tõsiseltvõetavuse puudumine

Pane tähele igat detaili, mis pildile jääb. Kui teete fotosessiooni, kus inimesed töötavad arvutitega, siis on oluline, et kellelgi poleks samal ajal lahti mõnd kahtlase väärtusega lehekülge, nii et see hiljem pildil näha jääb. Samuti on kummaline, kui inimesed töötavad suletud arvutite taga. Fotodel raamatute kasutamisel veendu, et need sobituvad sinu ettevõtte tegevusalaga jne. Ühesõnaga - tekita pildistamisel võimalikult reaalne olukord, et sa ei peaks hiljem pilte vaadates piinlikust tundma ning kliendid juurdlema selle üle, miks advokaadibüroo või kinnisvaraäri töötajad sirvivad tööl olles moeajakirju. 

Olematu lisaväärtus

Kui kasutad mõne koostööuudise puhul sellist pilti, võid kindel olla, et selle lisaväärtus on olematu.
Sa oled mingi foto lisanud oma veebilehele lihtsalt selle pärast, et seal oleks pilt. See ei anna edasi sinu ettevõtte olemust, ühtegi infokildu ega emotsiooni. See lihtsalt on seal. Sest keegi ütles sulle kunagi, et piltidega veebileht müüb paremini. Tehniliselt jah - pildid aitavad teksti struktureerida (teadjamad ütlevad, et iga 300 sõna järel võiks olla üks pilt) ning lihtsustavad külastajal lugemist, aga pilt pildi pärast on veel halvem valik kui üldse mitte pilti panna. Seega näe natuke vaeva ja hangi pilt, mis annab edasi teksti sisu või ära näe vaeva ja jäta tekst ilma pildita. Teksti struktureerimiseks on ka teisi võimalusi.

Detailidega manipuleerimine

Detalidega manipuleerimist võib nimetada ka enda tähtsuse tõstmiseks ning see probleem võib tekkida just pildipankade fotode kasutamisel. Siin võivad olla pildid sellest, mida sa oma töötajate või toodete juures tavaliselt ei näe (aga sinu kodulehe fotodel on need siiski mingi ime läbi olemas). Näiteks ülikonnas töötajad ettevõttes, kuhu kohale minnes ei näe kunagi ühtegi ülikonnas töötajat. Või siis tundub piltidelt vaadates, et ettevõte asetseb valgusküllases uues büroohoones, aga kohale minnes selgub, et tegelikult on see hoopis keldrikorrusel asuv imepisike kontor. Kui sa ei taha kodulehele panna pilti oma keldrikontorist, siis ära pane, aga ära jäta ka vaatajale vale muljet tavakeskkonnast täiesti erinevate fotodega.

Neid viit nõuannet on järgmisel korral pilte valides lihtne meeles pidada ja järgida. Nii olete sammukese võrra lähemal edukale turundusele.

Vajad abi kujundamisel, trükiste küljendamisel või soovid lihtsalt nõu küsida?

Võta meiega ühendust

Lisa kommentaar

Email again: