Kust leida pilte?

Blogi

Kommenteeri
Ilmselt on kõik veebilehti haldavad või kujundusi loovad inimesed põrkunud vähemalt korra küsimusega, kust leida pilte? See on aegumatu probleem, sest isegi siis, kui ettevõtte jaoks on koos professionaalse fotograafiga tehtud hulk turundusfotosid, tundub ikkagi, et neid on alati vähe ning just see pilt, mida parasjagu vaja, on puudu.
Tegelikult on internetis mitmeid kohti, kus on üleval fotod tasuta kasutamiseks nii personaalsel kui ka ärilisel eesmärgil. Google ei ole see koht! Tasub meeles pidada, et kõik internetis olev ei ole automaatselt kõigile kasutamiseks, kui nii ei ole just spetsiaalselt märgitud. Küll aga on tasuta pildipangad need head kohad, kust leida pilte just kujundustööde taustagraafikaks või veebilehtede temaatiliseks illustreerimiseks.

Järgnevalt mõned veebilehed, kust tasub pilte otsida:
  • Pexels.com
     - kõik sellel lehel olevad pildid on mõeldud kasutamiseks nii personaalsetel kui ka ärilistel eesmärkidel, pilte võib modifitseerida, kopeerida ja levitada ning viidet algallikale pole vaja lisada. Igat fotot on võimalik alla laadida erinevates suurustes, sh on tasuta kättesaadav ka originaalsuuruses foto (mis võib vajalikuks osutuda trükistes kasutamisel).
  • Pixabay.com - pildipank, mille kõiki pilte võib kasutada nii isikluks tarbeks kui ka äri jaoks. Pilte võib muuta, kopeerida ja levitada ilma algallikale viidet lisamata. Tähele tasub panna aga seda, et Pixabay otsingutulemustes kuulub esimene pildirida alati Shutterstockile, mis on tasuline pildipank. Shutterstocki fotod on äratuntavad Shutterstocki vesimärgi järgi. Kõik otsingutulemuse järgnevatel ridadel paiknevad pildid on aga Pixabay omad ning mõeldud kasutamiseks tasuta. Pildid on saadaval erinevates suurustes, kuid originaalsuuruses pildi allalaadimiseks tuleb ennast kasutajaks registreerida.
  • Unsplash.com - siinsed pildid on samuti kõik mõeldud kasutamiseks nii isiklikuks kui ka äriliseks otstarbeks. Allalaetav pilt on saadaval vaid originaalsuuruses. Kuigi pildi kasutamine ei sea mingeid tingimusi, tuletab leht allalaadimist alustades meelde, et viisakas oleks lisada viide foto autoritele (see pole siiski kohustuslik).
  • Flickr.com - üks tuntuim pildipank, mille puhul tuleb aga tähele panna, et otsingut kasutades pead ära määrama, et otsid pilte, mida on lubatud kasutada ka ärilistel eesmärkidel (või lubatud näiteks modifitseerida). Iga pildi puhul on võimalik eraldi vaadata tingimusi, millega määratakse ära pildi kasutamisvõimalused.  Ära unusta neid enne üle kontrollida!
Tegelikult on nii tasuta kui ka tasulisi pildipanku väga palju, mida kasutada. Alati tuleb tähele panna lihtsalt konkreetse pildipanga kasutustingimusi ja pildi kasutamisega kaasnevaid kohustusi. Küll aga on maailmas nii palju häid fotograafe, kes jagavad on pilte hea meelega tasuta, seega on see minu hinnangul üks koht, millelt saab turunduseelarves raha kokku hoida :) 

PS Samadel lehtedel saab jagada teistele tasuta kasutamiseks ka enda tehtud pilte.

Vajad abi kujundamisel, trükiste küljendamisel või soovid lihtsalt nõu küsida?

Võta meiega ühendust

Lisa kommentaar

Email again: