Miks kasutada infograafikuid?

Blogi

Kommenteeri
Inimeste kiire eluviis ning vähenenud keskendumisvõime teevad ka ettevõtete jaoks kliendi tähelepanu võitmise aina keerukamas. Kas teadsid, et inimese keskmine keskendumisvõime on 8 sekundit, mis on omakorda 4 sekundit vähem kui 20 aastat tagasi? Mida rohkem on meie ümber infot, seda raskem on keskenduda ühele asjale. Keskendumist ja info omandamist aitab aga lihtsustada infograafik. Infograafik on teksti ja statistika esitamine kujundatud viisil ning seega suurepärane võimalus anda lihtsalt ja kiiresti edasi palju informatsiooni.
Infograafikuid on ajalehtedes kasutatud viimaste ilmumise algusest saadik, küll aga on see uuem trend ettevõtte turunduses. Järgnevalt on välja toodud kuus põhjust, miks tasub infograafikuid ettevõtte turundamisel kasutada:

1. Atraktiivsus

Infograafik püüab tähelepanu ning kuna inimesed armastavad fakte, numbreid ja statistikat, siis nad naudivad ka seda, kui sa suudad neid andmeid esitada visuaalselt kaunil ja arusaadaval kujul. Infograafikut kasutades püüad sa kindlasti inimeste tähelepanu rohkem, kui neile tabeleid või pikki analüüse näidates. PS Inimene analüüsib pilti 60 000 korda kiiremini kui teksti!

2. Lihtsus

Infograafiku loomine ei pruugi olla alati maailma lihtsaim asi, küll aga on lihtne vaatajal sellest aru saamine ja selle tõlgendamine (seda muidugi juhul, kui infograafik on hästi koostatud). 90% inimese ajju tulevast infost jõuab sinna visuaalsel teel, seega on oluline tabada nägemismeelt nö õige asjaga.

3. Levimisvõime

Infograafikuna esitatud andmeid on sotsiaalvõrgustikes oluliselt lihtsam jagada kui tekstimassiive ning seetõttu on ka nende levik parem.

4. Bränditeadlikkus

Infograafikule on lihtne lisada ettevõtte logo või muud tunnusgraafikat. See omakorda aitab tõsta sinu ettevõtte tuntust ning inimeste teadlikkust sinu brändist. Loomulikult peaks see infograafik kandma endas mingeid turundussõnumeid või informeerima klienti millestki ning olema seotud sinu ettevõtte tegevusalaga.

5. Tihedam liiklus

Infograafik, mis on juba sotsiaalmeedias hästi levima hakanud ning mis ühtlasi on lingitud sinu ettevõtte kodulehega, suurendab sealset veebiliiklust olulisel määral. Rohkem inimesi kodulehel tähendab üldiselt ka rohkem kliente. Muide - kui kasutajatele on eelnevalt näha, et sinu sisu juurde kuulub ka infograafik, siis seda sisu klikib 45% rohkem inimesi kui ilma infograafikuta sisu.

6. Asjatundlikkus

Kui sa suudad soovitud infot esitada visuaalselt arusaadaval kujul, siis see suurendab su ettevõtte asjatundlikkust ja professionaalsust ning kliendid teavad, et sa oled oma alal ekspert.

---

Seega on üsna ilmne, et infograafikut on kiireks info edastamiseks mõistlikum kasutada, kui mistahes tabeleid või tekstianalüüse. Keerulisem küsimus on aga see, kuidas luua arusaadavaid ning hästi toimivaid infograafikuid võimalikult väikeste kuludega ning olukorras, kus professionaalset kujundajat pole võtta?
  • Canva.com - tasuta ning lihtne veebirakendus infograafikute tegemiseks. Vajalik on sisselogimine Google või Facebooki kontoga. Keskkonda saab salvestada piiratud arvu infograafikuid, kuid vanu on alati võimalik muuta/kustutada. Lisaks infograafikule saab disainida lugematul hulgal muid kujundusi, näiteks plakateid, Facebooki kaanepilte (jt sotsiaalmeedia postitusi), esitluste põhjasid, reklaambannereid, ajakirjade ja raamatute kaasi, skeeme jne. Näide Canvaga loodud infograafikust:
6 põhjust, miks teha infograafik


Vajad abi kujundamisel, trükiste küljendamisel või soovid lihtsalt nõu küsida?

Võta meiega ühendust

Lisa kommentaar

Email again: